Hívja ügyfélszolgálatunkat, és jelentse be az észlelt hibát! Non-Stop ügyfélszolgálat: +36/70-565-2875

SOS Minden Ami Ráz

Villanyszerelés, elektromos berendezések javítása Budapesten

menü megnyitása

Hogyan (ne) csináljuk

Hogyan szereljek otthon villanyt?

A villanyszerelés sokkal nagyobb feladat, és sokrétűbb tevékenység, mint két drót összekötése szigetelő szalaggal. Egy villanyszerelő nagyobb eséllyel látja át a hálózat rendszerét, azt mi hogyan kapcsolódik egymáshoz, és hol kell keresni a hibát a különböző helyzetekben, nem beszélve arról, hogy tisztában van azzal, hogyan lehet azt szakszerűen, és biztonságosan elhárítani.

Rendkívül fontos megjegyezni, hogy az elektromosság igen veszélyes, semmiképpen nem javasoljuk szakképzettség nélkül az otthoni villanyszerelést.

TOVÁBB OLVASOM >>

Hogyan ne terheljük túl elektromos hálózatunkat

A túlterhelés egyik otthoni példája, amikor egy dugaszoló aljzatba hosszabbítót csatlakoztatunk, és több nagy teljesítményű háztartási eszközt működtetünk ezen keresztül. Esetleg ha akad még egy szabad dugaszoló aljzat, arra még egy elosztót csatlakoztatunk, és még pár eszközt működtetünk vele. Ezzel a túlterhelés előidézése garantált.

Léteznek olyan hosszabbítók, elosztók melyek öt-hat csatlakoztatási lehetőséget adnak . Ezekbe soha ne dugjunk plusz elosztót, és csak kis teljesítményű, inkább szórakoztató elektronikai berendezéseket csatlakoztassunk, például ...

TOVÁBB OLVASOM >>

Energiatakarékos izzók

Energiatakarékos izzó vásárlása igen gazdaságos, és környezettudatos döntés. A környezetvédelem szem előtt tartása mellett ténylegesen pénzt tudunk megtakarítani a kompakt fénycsövek használatával de ha nem megfelelően választunk, akkor nem fogjuk tudni élvezni ennek a fényforrásnak az előnyeit.

A hagyományos wolframszálas izzók színhőmérséklete (2700-2800 Kelvin) az emberi szem számára sárgás, "meleg" fényt biztosít, amelyet a régebbi típusú fénycsövek még nem tudtak reprodukálni, ezeknek a fénye kékes „hideg” színű volt (3300-5300 °K fölötti). Már kaphatóak olyan kompakt fénycsövek, amelyeknek a színhőmérséklete megközelíti ...

TOVÁBB OLVASOM >>

Földelő vezeték, és annak fontossága, avagy az életmentő zöld-sárga

A földelés célja, egy adott gép vagy villamos berendezés meghibásodása esetén megakadályozza, hogy az azt működtető vagy megérintő személyt halálos áramütés érje.

Ilyen eset lehet például egy háztartási gép belsejében egy kilazult vagy elkorrodált csatlakozás következtében a fázisvezető belülről hozzáért a gép fémházához. Ha a gép nem földelt dugaszoló aljzatról van működtetve, akkor a mosógépet megérintő személyen és a padlón keresztül záródik az áramkör és az illetőt áramütés éri. Ha a gépet földelt aljzatról üzemeltettük, akkor az áramkör a meghibásodás ...

TOVÁBB OLVASOM >>

Hogyan működik a FI relé, érdemes e beszereltetni?

A kismegszakítók elé villanyszerelő szereli fel a FI relét, más szóval életvédelmi relét vagy áramvédő kapcsolót. Jelenleg a legkorszerűbb és legbiztosabb védelmet nyújtja arra az esetre, ha valakit véletlenszerű áramütés ér.

A FI relé nem azonos a kismegszakítóval, amely a túlterhelés ellen védi a villamos hálózatunkat. Az életvédelmi relé gyakorlatilag a fázisvezetőn és a nullavezetőn átfolyó áram különbségére old le. Normál esetben nincs különbség, és azonos áram folyik mindkét vezetőn, de ha pl. valaki megfogja a fázisvezetőt és így a testén keresztül földzárlat alakul ki ...

TOVÁBB OLVASOM >>