Hogyan ne terheljük túl elektromos hálózatunkat
A túlterhelés egyik otthoni példája, amikor egy dugaszoló aljzatba hosszabbítót csatlakoztatunk, és több nagy teljesítményű háztartási eszközt működtetünk ezen keresztül. Esetleg ha akad még egy szabad dugaszoló aljzat, arra még egy elosztót csatlakoztatunk, és még pár eszközt működtetünk vele. Ezzel a túlterhelés előidézése garantált.
Léteznek olyan hosszabbítók, elosztók melyek öt-hat csatlakoztatási lehetőséget adnak . Ezekbe soha ne dugjunk plusz elosztót, és csak kis teljesítményű, inkább szórakoztató elektronikai berendezéseket csatlakoztassunk, például televízió, hifi berendezés, játékkonzol, DVD stb.
Gyakori probléma továbbá, hogy a régen kialakított vezetékhálózatot felújításkor meghagyják, és pusztán a kismegszakítókat cserélik a biztosítékdobozzal együtt.
Ekkor javarészt nagyobb feszültség átengedésére képes kismegszakítókat szereltetnek be a megrendelők, melynek az lesz a következménye, hogy a hálózat vezetékei nagyobb terhelésnek vannak kitéve annál mint amit elbírnak, a kismegszakítók pedig nem fognak leoldani, hiszen még nem érte el azt a feszültségszintet aminél ezt megteszik, így az elektromos hálózat vezetékei a falakban leégnek, zárlat következik be.
Érdemes felújítás előtt átgondolni, hogy milyen terhelést kell vezetnie a hálózatnak, és ehhez a meglévő beépített infrastruktúra alkalmas-e.